V komunikaci mezi mužem a ženou je zapotřebí pořádná dávka diplomacie

10. srpna 2009 v 18:48 | www.novinky.cz

V komunikaci mezi mužem a ženou je zapotřebí pořádná dávka diplomacie

Komunikace nás provází po celý náš život. O tom, že jiné formy komunikace využívají muži a jiné ženy, není pochyb. Dorozumět se pak vyžaduje určitou dávku umu a diplomacie.
Popovídat si o životě nebo jenom o tom, co přinesl den, porozumět jeden druhému, vést partnerský dialog nebo jednání na vysoké úrovni – k tomu všemu je zapotřebí dovednost komunikace.
Popovídat si o životě nebo jenom o tom, co přinesl den, porozumět jeden druhému, vést partnerský dialog nebo jednání na vysoké úrovni - k tomu všemu je zapotřebí dovednost komunikace.
čtvrtek 30. července 2009, 10:36
Mezilidská komunikace bezesporu byla, je a bude vždy otázkou vzájemného porozumění, ochoty domluvit se a schopnosti empatie. Není důležité pouze to, co chce jedinec sdělit, ale i způsob, jakým se svým okolím komunikuje.
Nedostatečná či neupřímná komunikace je často důvodem vzniku nejednoho problému. Možnou příčinou mohou být rozdíly v předávání či vnímání informací.
Ženy rády naznačují, volí komunikaci nepřímou, plnou narážek, jejíž význam však často není mužům zřejmý. Muži naopak upřednostňují přímou formulaci myšlenek či požadavků, stejně tak i jednoznačné, praktické a konkrétní odpovědi.

Povídání ke vztahu patří

Komunikace je ve vztahu ale velmi důležitá. Především u dlouhotrvajících. Popovídat si o životě nebo jenom o tom, co přinesl den, porozumět jeden druhému, vést partnerský dialog nebo jednání na vysoké úrovni - to vše ke vztahu patří.
Technická stránka komunikace se vyvíjí nezadržitelným tempem, mnohé vynálezy přijímáme se samozřejmostí, jiné vnímáme jako zásah do našeho soukromí. Jedno je však jisté - stále jsme to my, lidé, kdo jsou hlavními aktéry komunikačního procesu. A na nás záleží, jak si s komunikací poradíme.
/* <![CDATA[ */ addPopupImages("contentArticleBox"); /* ]]> */
Dana Sokolová, Novinky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.